اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

کمیابترین کدهای جاوا


این وب سایت را صفحه خانگی خود کن ! این وب سایت را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنید ! آموزشو پارتیشن بندی:Fdisk - بوی عطر بهار نارنج
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
دوشنبه 24 تیر‌ماه سال 1387 ساعت 07:51 ب.ظ
 آموزشو پارتیشن بندی:Fdisk

 

پارتیشن بندی

 

 و پارتیشن بندی:Fdisk

 

 _1برای اینکه بتوان هارد دیسکی را پارتیشن بندی نمود ابتدا باید بوسیله دیسکت یا cd راه انداز  کامپیوتر را راه اندازی کنیم.(برای این کار میتوانید از cd:windows98 یا از cd:windows me استفاده کنید. و همچنین میتوان از فلاپی استفاده کرد که طرز درست کردن این فلاپی را به شما ارائه می دهیم.)

 

 آموزشو پارتیشن بندی:Fdisk

 

پارتیشن بندی

 

 و پارتیشن بندی:Fdisk

 

 _1برای اینکه بتوان هارد دیسکی را پارتیشن بندی نمود ابتدا باید بوسیله دیسکت یا cd راه انداز  کامپیوتر را راه اندازی کنیم.(برای این کار میتوانید از cd:windows98 یا از cd:windows me استفاده کنید. و همچنین میتوان از فلاپی استفاده کرد که طرز درست کردن این فلاپی را به شما ارائه می دهیم.)

 

 _2 اگر از cd:windows استفاده کردید باید پس از وارد شدن به قسمت نصب از آن خارج شوید تا با تایپ فرمان fdisk و فشردن Enter وارد پارتیشن بندی شوید.

 

3_ در این پنجره پیغامی می باشدمبنی بر اینکه هارد دیسک شما دارای حجمی بیشتر از MB512 است واگر نیاز دارید که پارتیشن DOS شما تا 2 GM باشد باید گزینه Large را تائید نمائید.کلید Enter را فشار دهید.

 

4_صفحه ای که مشاهده می کنید مختص Fdisk میباشد.

(صفحه 1 )

 

1. Creat DOS partition or Logical DOS Drive

1.جهت ایجاد پارتیشن

2.Set active partition

2.جهت فعال سازی پارتیشن

3.Delete partition or Logical DOS Drive

3.جهت از بین بردن و پاک کردن پارتیشن

4.Display partition information

4.جهت مشاهده تقسیمها و اطلاعات پارتیشن

 

5_اگر هارد دیسکی را به تازگی خریده اید و تا به حال آنرا پارتیشن نکرده اید از گزینه ی اول شروع نمائید اما با توجه به اینکه ممکن است هارد دیسک شما قبلا پارتیشن بندی شده باشد ابتدا پارتیشن بندی قبلی را پاک کرده و دوباره آن را پارتشن بندی می کنیم.لطفا عدد 3 را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

6_ در این صفحه 4 گزینه برای پاک کردن وجود دارد.از انتها شروع به پاک کردن می نمائیم.عدد3 را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

(صفحه 2 )

1.Delete Primary DOS Partition

2.Delete Extended DOS partition

3.Delete Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition

4.Delete Non-DOS Partition

 

7_ پارتیشن انتخابی همه ی درایوها به جز درایو C میباشد پس همه ی درایوها را یکی پس از دیگری با تایپ نام درایو انتخاب کنید و حذف نمائید.

 

8_ پیغامی ظاهر می شود که از شما می پرسد اگر درایو نام خاصی دارد در محل ظاهر شده یادداشت کنید.

 

9_ در  پیغام بعدی از شما صحت عمل انجا شده را در خواست می کند حرف Y را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

10_ درایو انتخاب شده حذف گردید.

(دقت نمائید که اگر درایوی را انتخاب کردید و حذف شد دوباره به همین جا برگردید تا  درایو بعدی را حذف کنید.)

 

11_ حال باید پارتیشن Extended را حذف نمود برای اینکار گزینه ی 2 از قسمت حذف درایوها (صفحه 2 ) انتخاب کرد.

 

12_ حال باید عملیات را تائید نمود برای این منظور حرف Y را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

13_ در این لحظه نوبت به حذف پارتیشن Primary می رسد گزینه ی اول را انتخاب کنید .عدد 1 را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

14_ اگر درایو C شما اسم خاصی دارد تایپ کرده و اگر ندارد Enter را فشار دهید و بعد از آن برای تائید عملیات حرف Y را تایپ و کلید Enter را فشار دهید.

 

15_ برای ایجاد پارتیشن گزینه ی اول از صفحه 1 را انتخاب کنید.عدد 1 را تایپ کنید وکلید Enter را فشار دهید.

 

16_ در این پنجره نیز گزینه اول را انتخاب نمائید.عدد 1 را تایپ کرده وکلید Enter را فشار دهید.

 

) صفحه 3 )

1.Create Primary DOS Partition

2.Create Extended DOS Partition

3.Create Logical DOS Drive(s) in the Extended DOS Partition

 

17_ پس از پر شدن درصد پنجره ای برای شما باز می شود که از شما میپرسد آیا می خواهید پارتیشن Primary با حداکثر حجم پر شود. در واقع همه ی حجم شما به درایو C شما اختصاص داده میشود.اگر می خواهید همه ی حجم شما به درایو C شما اختصاص بیابد حرف Y و اگر نمی خواهید حرف N را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.

 

18_ در این موقع که درصد پر میشود در واقع سیستم شروع به آماده سازی می کنید و در نهایت حجم هارد دیسک را به نمایش میگذارد در این پنجره باید حجم پارتیشن اول یا همان درایو C را تعیین کنید.(هر یک گیگ (GB) مساوی عدد 1000 است.)

 

19_ اولین بخش پارتیشن بندی انجام گردید حال اگر همه ی حجم خود را به درایو C اختصاص نداده اید این بخش را نیز انجام دهید به صفحه ی ایجاد پارتیشن برگردید (صفحه ی 3 ) و عدد 2 را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

 

20_ در این قسمت نیز درصدی پر که سیستم از آماده بودن هارد دیسک مطمئن میشود و باقی مانده حجم هارد را به شما نشان میدهد در ابتدا شما باید تمامی هارد را انتخاب کنید یعنی کلید Enter را فشار دهید.

 

21_ با این کار تمامی حجم باقی مانده به پارتیشن Extended اختصاص یافتحال اگر می خواهید حجم پارتیشن Extended را به چند درایو تقسیم کنید باید حجم انتخابی را نوشته و اگر نمی خواهید فقط کلید Enter را فشار دهید.

 

22_ اگر کلید Enter را فشار دادید تمامی حجم باقی مانده ی شما به درایو D شما اختصاص یافته و اگر حجمی را انتخاب کردید باید به همین جا برگردید و درایو های بعدی خود را بسازید.

 

23_ آخرین مرحله تعیین پارتیشن اکتیو است . گزینه ی دوم از صفحه ی اول را انتخاب کنید(صفحه 1 ) .عدد 2 را در این صفحه تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

 

24_ هرکدام از پارتیشن ها که می خواهید اکتیو(فعال) شود عدد مربوط به آن را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.سپس پارتیشنی که شما خوا ستید اکتیو می شود

 

25_ برای این که عملیات کامل شود یک بار کامپیوتر خود را Restart کنید(تذکر: با دکمهی کامپوتر خود این کار را نکنید یا با دکمه ی Esc و یا با سه دکمه یAlt+Ctrl+delete  )

 

26_ سپس به محلی که فرمان Fdisk را وارد کردید بروید و همه ی درایو های خود را فرمت کنید.

 

مثلا فرمت درایو C :

Format c:/u

 

) تذکر:فاصله ی بین format و نام درایو را فراموش نکنید.)

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
bache tabas 's Search Engine : FunnyLogo.info : Personal Search Engine with many styles Yahoo

 

Web ImagesVideoNewsMapsBooks More»
 
 Advanced Search
 Preferences
 Language Tools


BookMark     Create your own Search Engine Now


FunnyLogo is not affiliated with Google Inc.
Trademarks remain trademarks of their respective companies.
© 2008 FunnyLogo

Sedo - Buy and Sell Domain Names and Websites project info: funnylogo.info Statistics for project funnylogo.info etracker® web controlling instead of log file analysis